برنامه‌ریزی 200 هزار میلیارد ریالی جزیره کیش برای سال 1400


ایجاد بیش از هزار فرصت شغلی با افتتاح ۱۱ طرح عمرانی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با افتتاح ۱۱ طرح عمرانی و زیر بنایی از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور بیش هزار فرصت شغلی در این منطقه ایجاد می شود

 

برنامه‌ریزی 200 هزار میلیارد ریالی جزیره کیش برای سال 1400

گزارش تصویری 1            گزارش تصویری 2

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های هفته دولت را مقدمه‌ای برای پروژه‌های سال ۱۴۰۰ خواند که بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال منابع برای این پروژه‌ها اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کیش، غلامحسین مظفری در نشست شورای معاونین و مدیران این سازمان که با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد ضمن تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) از افتتاح ۱۱ پروژه عمرانی در بیستم شهریور از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس‌ جمهور خبر داد و گفت: با سرمایه‌گذاری بیش از 20 هزار میلیارد ریال در ۱۱ طرح عمرانی و زیربنایی کیش بیش از هزار فرصت شغلی در این منطقه فراهم می‌شود.

وی با بیان این که ۱۱ طرح عمرانی و زیربنایی که در جزیره کیش به بهره‌برداری خواهد رسید از تنوع طرح‌های عمرانی خوبی برخوردار است، افزود: این یازده پروژه عمرانی شامل: صنعتی، اقامتی، هتل و هلی‌پورت است، که این سایت هلی‌کوپتری یکی از بزرگترین سایت هلی‌پورت کشور در کیش  محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مرکز نوآوری این جزیره را یکی دیگر از پروژه‌های اقتصادی که با محوریت شهر هوشمند و اقتصاد دریا در راستای حمایت از فعالیت‌های نوآورانه و استارت آپی فعالیت خود را آغاز کرده اشاره داشت و گفت: تا کنون بالغ بر ۳۵ شرکت دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده در این مرکز استقرار یافته است و شرکت‌های دیگر نیز در مراحل انعقاد قرارداد هستند که این مهم اقدام موثر و ارزشمندی در توسعه پایدار کیش از جمله در زمینه نوآوری خواهد بود.

مظفری اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها مقدمه‌ای برای پروژه‌های بعدی  سال ۱۴۰۰ است که بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال منابع برای این پروژه‌ها اختصاص یافته است.

پنجمین نشست شورای معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش، سالن رازی در حال برگزاری است.