در بیست و دومین جلسه شورای سلامت کیش به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹مطرح شد:

مراقبت های فردی راهکار کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا

گزارش تصویری

غلامحسین مظفری: مراقبت های فردی در کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نه تنها موضوع فردی نیست بلکه مسئولیت اجتماعی و شرعی هست و این مهم باید در میان اقشار مختلف جامعه فرهنگ سازی شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سه شنیه 10 تیر در بیست و دومین جلسه شورای سلامت کیش بر لزوم اهمیت مراقبت های فردی میان اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: آثار و تبعات هزینه های رعایت نکردن از پروتکل های بهداشتی به یک شخص منتج نمی شود بلکه تمام جامعه را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

غلامحسین مظفری با تاکید بر این که باید تمام دستگاه های اجرایی، ساکنین جزیره کیش و گردشگران ضوابط بهداشتی را رعایت کنند اظهار داشت: عدم رعایت ضوابط بهداشتی و بی اهمیت شمردن مصوبات شورای سلامت کیش تخلف محسوب شده و با آنان برابر مقررات برخورد اداری و قانونی خواهد شد.

مظفری در خصوص پیش بینی و تامین امکانات مورد نیاز به منظور مقابله با شیوع بیماری کرونا در مرحله نخست خاطر نشان کرد: با یک اقدام جهادی و با افزایش ظرفیت ها،تخت های بیمارستانی و پیش بینی طرح قرنطینه و اورژانس هوایی و دریایی توانستیم به یک ثبات نسبی در این منطقه برسیم.

وی در ادامه بر ضرورت آمادگی لازم برای مبارزه با بیماری کرونا در سطح جزیره کیش اشاره داشت و تصریح کرد: در شرایط کنونی که در موج دوم شیوع ویروس کووید19 هستیم باید تمام امکانات مورد نیاز را در راستای مهار و کنترل این بیمار به کار گرفت و در این زمینه هیچ کوتاهی پذیرفتنی نیست.

غلامحسین مظفری نظارت و کنترل افراد تحت قرنطینه را از مهمترین اقدامات شورای سلامت کیش برشمرد و افزود: در راستای مسئولیت اجتماعی؛ اعضای شورای سلامت کیش می توانند مسئولیت یکی از خانواده های تحت قرنطینه را بر عهده بگیرند و این نشان دهنده این هست که همه ما یک مسئولیت مشترک داریم و باید در این مسیر گام های موثری برداشت.  

رئیس شورای سلامت کیش در ادامه گفت: با توجه به این که جزیره کیش از نظر ماهیتی کارکرد اقتصادی و گردشگری دارد نمی توان برای مهار بیماری محدودیت ورود گردشگر به این منطقه را اعمال نمود به خاطر این که آثار اقتصادی، اجتماعی، و حتی فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در پایان سخنان خود اظهار داشت: راه اصلی مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جزیره کیش اهتمام به توصیه های بهداشتی و دانش موجود است.

گفتنی است در بیست و دومین جلسه شورای سلامت کیش که با ریاست غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیریت، ناصرآخوندی معاون توسعه مدیریت، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی، علی مقدس زاده معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و تعدادی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت، مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان کیش و برخی از مسئولین نهادها و ادارات، نظامی و انتظامی حضور داشتند.

گزارش تصویری