حضور اعضای فراکسیون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیشاجماع ملی برای پیشرفت مناطق آزاد

گزارش تصویری 1      گزارش تصویری 2        گزارش تصویری 3

دستیابی به اجماع ملی در حمایت از فعالیت های اقتصادی و اجرای دقیق قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، موجب جذب بیشتر سرمایه های داخلی و خارجی کشور در این مناطق خواهد شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان مطلب فوق گفت: مجلس می تواند در حل مهمترین مشکلاتی که در مناطق آزاد به ویژه جزیره کیش وجود دارد، نقش موثری ایفا کند.

وی افزود: اجرای دقیق قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و حفظ معافیت های مالیاتی و اعطای مشوق های بیشتر برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران و جلب توجه آنان برای رشد و توسعه این منطقه حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد:  باید بخشی از ظرفیت هایی که در مناطق آزاد کشور وجود دارد، احیا شود.

غلامحسین مظفری در ادامه گفت: کیش از یک طبیعت خاص و شرایط ویژه برخوردار است. این جزیره یکی از مناطق خوب دنیا و جزو 4 منطقه ای است که بیشترین اکسیژن خالص را دارد. از این رو با توسعه زیرساخت‌ها و تبیین بیشتر قابلیت ها، گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه سفر می کنند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت: محوریت گردشگری در این مناطق در اولویت کار این سازمان قرار گرفته و با جدیت تمام دنبال می شود.

وی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش در کنار دستگاههای اجرایی و نیز مجلس شورای اسلامی است تا قانون چگونگی اداره مناطق آزاد به خوبی اجرا شود. اگر قانون اداره مناطق آزاد بعد از سه دهه نیاز به اصلاح داشته باشد، باید به گونه ای انجام شود که نه تنها محدودیتی برای سرمایه گذاران مناطق آزاد ایجاد نکند، بلکه مشوق های بیشتری را هم داشته باشد.

غلامحسین مظفری تصریح کرد: منطقه آزاد کیش باید همسو با شرایط کشورهای همسایه در رقابت برای جذب سرمایه از انعطاف و توانایی بالایی برخوردار باشد. بنابراین پیشنهاد می شود،مصوبات به گونه ای به تصویب برسد که مشوق های افزون‌تری برای فعالان اقتصادی به همراه داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حضور اعضای فراکسیون مناطق آزاد در مجلس در نشست با بخش خصوصی منطقه آزاد کیش را فرصت بسیار خوبی برای جزیره کیش دانست و گفت: اشرافی که فراکسیون در این زمینه داشتند نشان دهنده این بود که از مسائل و مشکلات پیش روی مناطق آزاد آگاهی لازم دارند و این مهم در اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد می تواند مد نظر قرار گیرد.

اعضای فراکسیون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه ۲۴ مهر از بخش های مختلف در کیش از جمله مرکز نوآوری کیش بازدید کردند